Рубрика: Міграційна аналітика. Тема 1: Напрямками аналітичної роботи Д...
main
У Державній міграційній службі України
Рубрика: Міграційна аналітика. Тема 1: Напрямками аналітичної роботи Державної міграційної служби України
09.11.2015
Рубрика: Міграційна аналітика. Тема 1: Напрямками аналітичної роботи Державної міграційної служби України

Управління документального забезпечення, роботи зі зверненнями громадян та запитами на інформацію ДМС України
Начальник Управління – Смірнова І.С.
Завідувач сектору контролю – Юрченко В.М.
Начальник Управління – Смірнова І.С.
Завідувач сектору контролю – Юрченко В.М.
В умовах сьогодення аналітична робота є своєрідним дзеркалом відображення результатів діяльності будь-якого органу влади, підприємства, установи чи організації як в цілому так і за окремими напрямками.
Аналітичні звіти дають уявлення користувачам ознайомитися з сутністю роботи об’єкта інтересу, результатами його роботи у певній сфері та під різними кутами огляду.
Зазвичай найлегше і найшвидше знайти відкриту і доступну інформацію можна в мережі Інтернет.
Проте, аналітичні огляди результатів роботи органів влади для широкого загалу рідко публікуються і ще рідше розміщуються у відкритому доступі. Зазвичай для того, щоб мати уявлення про роботу органів влади, потрібно опрацювати масу статистичної і фінансової звітності, окремих тематичних новин, які необхідно зв’язувати між собою в логічний ланцюжок, на що витрачається не один день нашого часу. І не факт, що в користувача знайдеться достатньо вільного часу для такої рутинної роботи.
Писати запити – також досить тривалий процес, який досить рідко приносить бажаний результат.
Саме тому аналітичні звіти сьогодні є цінним джерелом інформації, а їх наявність у відкритому доступі свідчить про відповідальність органу влади, його прагнення до прозорості і відкритості у своїй діяльності.
Звичайно, аналітика виконує не лише інформаційну функцію для суспільства, а й управлінську, адже також дозволяє керівництву органа побачити реальні всебічні результати очолюваного ним відомства з усіх сторін і в різних ракурсах, зробити правильні управлінські рішення, зпрогнозувати розвиток певної ситуації тощо.
В Державній міграційній службі з перших днів її заснування був утворений аналітичний підрозділ. Складність роботи цього підрозділу у перші роки була обумовлена відсутністю необхідного для аналізу масиву інформації, частими змінами видів, напрямів і обсягів інформації, що збирається, відсутністю доступу до інформації інших органів влади, які здійснюють діяльність у сферах міграції тощо.
Проте на сьогодні, вже можна сміливо стверджувати про наявність в ДМС потужного аналітичного блоку, який готує низку аналітичних звітів не лише про діяльність Служби, а й про міграційну ситуацію в країні.
Так, для отримання інформації про результати роботи Служби вцілому, у порівнянні з минулими періодами, статистичною інформацією, її аналізом, наглядними прикладами (схеми, діаграми), та ще й в аналітичній обробці, в нагоді буде Інформаційний бюлетень за 2014 рік, який розміщено на офіційному веб-сайті ДМС у розділі «Моніторинг міграційних процесів».
Інформаційний бюлетень містить відомості про практично весь обсяг напрямів діяльності Служби.
Для отримання інформації про загальну міграційну ситуацію в Україні, у тому ж розділі офіційного веб-сайту Служби (http://dmsu.gov.ua/) знаходиться Міграційний профіль України, який самостійно оновлюється ДМС з 2014 року.
У Міграційному профілі міститься статистична інформація з аналітичною обробкою про:
всі, без виключення, сфери міграції, про інші сфери, які тісно пов’язані з міграцією, як то демографічна, фінансова, ринок праці тощо;
вплив цих сфер на міграцію в Україні;
місце України в світовому вимірі;
державні та місцеві органи влади, що формують та реалізують державну політику у сферах міграції тощо.
Для розуміння поточної ситуації в Україні у сферах міграції, у підрозділі «Міграційні ризики», розділу «Моніторинг міграційних процесів» веб-сайту ДМС, міститься щотижнева оперативна статистична інформація та інформація про результати оперативного моніторингу міграційних процесів в Україні. Оперативний моніторинг проводиться з урахуванням
ситуації в Україні та світі, що має вплив на міграцію вцілому;
зовнішніх та внутрішніх факторів впливу на міграцію в Україні;
оперативної та статистичної інформації органів влади.
Можливо результати аналітичної роботи ДМС наразі не можна назвати ідеальними, оскільки міграційна ситуація в Україні та світі постійно змінюється і, як наслідок, її аналіз і аналітична обробка мають постійно удосконалюватися та враховувати міжнародний досвід.
З цією метою, ДМС періодично звертається як до органів влади, так і до громадських і наукових установ, представництв міжнародних організацій в Україні, для отримання консультаційної, практичної та інформаційної допомоги, яку можна використати для удосконалення аналітичного напрямку своєї роботи.
ДМС щиро сподівається, що результати цієї роботи стануть у нагоді всім верствам населення, будь-то учні старших класів шкіл, студенти ВУЗів, науковці, журналісти, аналітики, політики тощо.
В наступних випусках газети ми більш детально зупинимось на окремих напрямках і результатах аналітичної роботи ДМС та міжнародним досвідом у цій сфері.
related_news:
20.04.2025
Вітаю зі величним святом Великодня!
Воскресіння Христа є символом відродженням всього найкращого, що закладено Богом в людині: честі, гі...
01.04.2025
За завданням Президента продовжуємо удосконалювати надання послуг українцям, які знаходяться за кордоном.
Уряд затвердив змі...
01.04.2025
31 березня 2025 року відбулась робоча зустріч керівництва Державної міграційної служби України з представниками Міжнародного центру з роз...
comments:
no_commentsadd_comment: