Рубрика: Міграційна аналітика. Тема 2: Міграційний профіль України
main
У Державній міграційній службі України
Рубрика: Міграційна аналітика. Тема 2: Міграційний профіль України
09.11.2015
Рубрика: Міграційна аналітика. Тема 2: Міграційний профіль України

Управління документального забезпечення, роботи зі зверненнями громадян та запитами на інформацію ДМС України
Начальник Управління – Смірнова І.С.
Завідувач сектору контролю – Юрченко В.М.
Міграційний профіль України є аналітичним звітом, наповненим великим обсягом статистичної інформації про всі сфери міграції та інші пов’язані з нею сфери, показниками світового виміру України, переліком органів влади, причетних до формування і реалізації державної політики у сферах міграції, зміни в міграційному законодавстві тощо.Начальник Управління – Смірнова І.С.
Завідувач сектору контролю – Юрченко В.М.
Для кращого уявлення зазначимо, що Міграційний профіль України містить, у динаміці з попередніми роками, наступну інформацію:
39 таблиць і 9 діаграм із статистичною інформацією 12 органів влади України та аналітичних підрозділів Світового банку, Міжнародного валютного фонду, Організації об’єднаних націй, з усіх сфер міграції та інших пов’язаних з ними сфер;
перелік органів влади, причетних до формування і реалізації державної політики у сферах міграції, з описом їх функцій, які стосуються міграції;
про перелік законодавчих актів, що регулюють процеси міграції, у розрізі її сфер;
про вплив міграції на ситуацію в Україні та про наявні міграційні проблеми.
Так, для кращого сприйняття інформації про міграцію в Україні та причини, що на неї впливають, І-й розділ Міграційного профілю України знайомить користувачів з демографічною, економічною ситуацією в країні, рівнем життя населення, у тому числі за світовими показниками виміру, та станом ринку праці.
Другий розділ звіту надає інформацію про державну міграційну політику в Україні, а саме: про законодавство у сферах міграції, функції органів державної та місцевої влади у сферах міграції.
У третьому розділі звіту детально аналізуються усі сфери і напрямки міграції в Україні, з урахуванням вищенаведеної інформації.
Далі, у четвертому розділі Міграційного профілю наводиться інформація про вплив міграційних процесів на ситуацію в країні, різні її сфери діяльності.
П’ятий, заключний розділ звіту наводить відомості про основні проблеми в сферах міграції та можливі шляхи їх вирішення.
Оновлення Міграційного профілю України здійснюється щороку Державною міграційною службою України за участі ряду інших органів влади, таких як Держприкордонслужба, МВС, Мінсоцполітики, Держстат, СБУ, НБУ та інших.
Міграційний профіль готується на основі формату, запропонованого Європейською Комісією, яка містить різну статистичну та аналітичну інформацію, що дозволяє оцінити міграційну ситуацію країни в цілому.
Зусилля Служби наразі спрямовані на те, щоб зробити Міграційний профіль своєрідним допоміжним інструментом при виробленні державної політики у міграційних, демографічній, соціальній, фінансовій та інших сферах діяльності та безпеки країни.
Міграційний профіль України може використовуватись не лише державними, а й місцевими органами влади, для своєчасного прийняття виважених управлінських рішень у відповідних сферах діяльності, вироблення власної стратегії розвитку з огляду на можливі наслідки як для міграційних так і для інших сфер діяльності.
Міграційний профіль України також буде корисним і для студентів ВНЗ, учнів шкіл та пересічних громадян, оскільки він надає змогу не лише констатувати наявні в Україні міграційні процеси, а й містить інформацію щодо обставин, які впливають або можуть на них впливати, та їх наслідки.
У міжнародному вимірі, оновлення Міграційного профілю України є частиною співробітництва між країнами в області управління міграцією з одного боку, надаючи інформацію про ситуації в сферах міграції, а з іншого боку, надаючи іншу емпіричну і статистичну основу для планування і розробки політики.
Офіційні щорічні версії Міграційного профілю України можна знайти на веб-сайтах ДМС (http://dmsu.gov.ua/) і Міжнародного центру розвитку міграційної політики (http://www.icmpd.org/).
Історія створення Міграційного профілю України
Вперше Міграційний профіль України було підготовлено Міжнародною організацією з міграції (International Organization for Migration) у жовтні 2008 року (за 2007 рік).
Надалі, у 2009-2011 роках, Міграційний профіль України оновлювався в рамках ініціативи «Побудова міграційних партнерств», яка здійснювалася з січня 2009 року по червень 2011 року за підтримки Європейського Союзу.
Головна ціль даної ініціативи – сприяти втіленню Спільної декларації, прийнятої на Празькій Конференції з «Побудови міграційних партнерств»
(27-28 квітня 2009 року), що відбулася за участі міністрів, відповідальних за сферу міграції, із 49 країн та за підтримки Міжнародного центру розвитку міграційної політики (International Centre for Migration Policy Development).
Ініціатива «Побудова міграційних партнерств» втілювалася сумісно Чеською Республікою (Міністерство внутрішніх справ), Угорщиною (Міністерство внутрішніх справ), Польщею (Міністерство внутрішніх справ і адміністрування), Румунією (Міністерство адміністрування і внутрішніх справ), Словаччиною (Міністерство внутрішніх справ) та ICMPD.
Партнери цієї ініціативи – міграційні органи Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Туркменістану, України, Узбекистану і Російської Федерації.
Оновлення Міграційного профілю України в 2013 році вже здійснювалось ДМС України, але за значної організаційної та консультаційної підтримки представництв в Україні Міжнародної організації з міграції, Міжнародної організації праці та Європейського Союзу.
Починаючи з 2014 року Міграційний профіль України самостійно оновлюється ДМС без отримання сторонньої фінансової, організаційної чи консультативної допомоги.
Інформаційну підтримку при оновленні Міграційного профілю ДМС надають Міністерство внутрішніх справ, Адміністрація Державної прикордонної служби, Міністерство закордонних справ, Міністерство соціальної політики, Міністерство освіти і науки, Міністерство культури, Державна служба статистики, Державна служби зайнятості, Національний банк, Служба безпеки, інші органи влади.
related_news:
20.04.2025
Вітаю зі величним святом Великодня!
Воскресіння Христа є символом відродженням всього найкращого, що закладено Богом в людині: честі, гі...
01.04.2025
За завданням Президента продовжуємо удосконалювати надання послуг українцям, які знаходяться за кордоном.
Уряд затвердив змі...
01.04.2025
31 березня 2025 року відбулась робоча зустріч керівництва Державної міграційної служби України з представниками Міжнародного центру з роз...
comments:
no_commentsadd_comment: