Останнє велике інтерв’ю Дениса Монастирського на посаді Міністра внутр...
Останнє велике інтерв’ю Дениса Монастирського на посаді Міністра внутрішніх справ України

Своє останнє інтерв’ю у переддень нового року міністр Денис Монастирський дав телеканалу «Рада». Очільник МВС підсумував надскладний 2022-й і поділився амбітними планами на 2023-й.
Згадуючи перші дні широкомасштабного вторгнення рф міністр розповів про свої відчуття: «Не було місяців, не було тижнів – були години. Суцільні години, як один день, що триває дуже-дуже довго… У цей момент ти розумієш, що ключову роль відіграє людина, яка стоїть на пропускному пункті Харківської області – прикордонник. Сьогодні відіграє ключову роль поліцейський, який, розуміючи, що іде навала техніки, залишиться в місті й буде утримувати правопорядок та вступить в бій з ворогом. Ключовий момент – відчуття, що головна людина в Україні знаходиться там - на передовій, в окопі, на блокпості, в райвідділі, де пожежа… ТАМ знаходяться головні люди країни».
Він зазначив, що за час широкомасштабного вторгнення функціонал МВС змінився на понад 80 відсотків — всі дуже змінилися, з’явилися нові виклики: «Був досвід 2014-го року, коли цілі відділи та райуправління переходили на бік ворога. Зараз було розуміння, що такого не буде – поліцейські й рятувальники вступали в бій, допомагали людям виїжджати… Ми вистояли. Система МВС як хребет безпеки вистояла. Жоден відділ поліції не перейшов на бік ворога, і це те, що втримало безпеку у великих регіонах».
Щодо змін, міністр зауважив, що поряд зі звичним функціоналом національної поліції, сьогодні говоримо про створення штурмової бригади з-поміж поліцейських, яка буде залучена для захисту держави в найгарячіших точках.
«Національна гвардія – 80 відсотків якої воює на фронті – це наша гордість, справжні герої нашої країни. Які поряд зі Збройними силами тримають оборону в найбільш запеклих точках нашої країни. І це абсолютно нове.
ДСНС – герої без зброї, якими сьогодні пишається вся країна. Це служба №1, якій найбільше довіряють. Наші колеги закордоном не розуміють, як взагалі можна працювати в таких надзвичайних умовах», – пишався своїми Денис Монастирський.
Під час інтерв’ю йшлося про один з найбільших викликів війни - розмінування деокупованих територій:
«Шлях і той досвід, який ми зараз здобуваємо, вкритий кров’ю наших побратимів – піротехніків, саперів, цивільних. Це дуже велика ціна, яку ми платимо щодня. Наш ворог спрямовує все на те, щоб зробити небезпечною ту землю, яку він залишає. Чи достатньо нам сил, щоб розмінувати території в найкоротший час – звичайно, ні», – розмірковував міністр.
Саме тому було вдвічі збільшено кількість піротехніків ДСНС і буде ще збільшено на 500. Саме тому нам допомагають партнери – в першу чергу з технікою, спеціальними захисними костюмами. Більш гостро стоїть питання з машинами, які можуть розміновувати небезпечні території.
«Я переконаний, що після закінчення цієї страшної війни ми будемо мати найбільш розгалужену та досвідчену піротехнічну службу на континенті. І це звичайно буде наша перевага. Це те, що цікавить наших партнерів з ЄС, адже ми говоримо сьогодні про входження нашої системи МВС в Механізм цивільного захисту» – сказав Денис Монастирський.
Обговорювали й питання притягнення до відповідальності за скоєння воєнних злочинів на території України військовослужбовцями рф.
З болем міністр розповів, що катування та вбивства цивільних людей, знущання з жінок, масові ексгумації – вразило найбільше.
«Це те, що не може бути виправдано нічим. Тому є справою честі зафіксувати ці злочини таким чином, щоб це стало міцною доказовою базою в українських судах та будь-яких міжнародних інстанціях. Ми абсолютно чітко розуміємо, що катування цивільних – це політика режиму путіна», - сказав він.
Згадали й про колаборантів.
«Зараз системна робота з боку НПУ, СБУ, інших правоохоронних органів не дає шансу таким людям. Тільки в Національній поліції понад дві тисячі проваджень», – зазначив міністр.
Обговорили об’єктивні причини зменшення кількості злочинів, про роботу МВС за цим напрямом та, найголовніше, міністр відзначив чітку позицію громадян в цьому питанні та їхню допомогу правоохоронцям.
Йшлося про посилення відповідальності за порушення комендантської години: «Абсолютна кількість громадян відповідально ставляться до обмежень, пов’язаних з комендантською годиною. Це є рівень зрілості суспільства, з яким ми ввійдемо у післявоєнних період».
Про амбітні плани на 2023 рік Денис Монастирський розповів так:
«Виклики нас рухають до новел, які будуть реалізовуватися у 2023 році. Це, звичайно, цифровізація та отримання більшості послуг онлайн - як всередині країни, так і за її межами.
Також ми думаємо над змінами в системи національної поліції – буде створено нова штурмова бригада НПУ, 5 бригад НГУ. Мілітаризація Національної гвардії, збереження сервісності, Національної поліції, ДПСУ – аби наші громадяни відчували, що ми живемо в європейській незалежній державі».
Якщо не брати виклики, пов'язані з війною, він був рішуче налаштований покінчити з явищем «вори в законі» та проявами організованої злочинності.
Міністр цінував свій колектив та думку громади: «Рівень довіри до системи МВС виріс безпрецедентно. Я дуже хотів, щоб це збереглося. Це те, що наближує нас до визнаних європейських держав, де правоохоронець – це людина, яка допомагає, а не обмежує права».
Та найперше чого він хотів, аби відновились сімейні баланси та було більше часу на сім’ю: «Ці баланси сьогодні порушені у кожної української родини. Моя родина – це велике щастя, яке я маю. Це допомагає пережити ці складні місяці. Я б дуже хотів, щоб українські сім’ї мали можливість об’єднатися. Є таке внутрішнє відчуття – що наступний рік буде переможний. Перемагає не лише зброя на полі бою – перемагає віра і впевненість у перемозі».
related_news:
У Києві Міністерство внутрішніх справ України презентувало цифрову систему моніторингу міжнародної допомоги «PROvision». Захід відбувся п...
Про те, як саме Україна повертає полеглих героїв, скільки триває процес ідентифікації, що робити, якщо ДНК-профіль не вдається вивести, в...
Також у складі делегації офіційного Кишинева – начальник Генерального інспекторату поліції Віорел Чернеуцеану, начальник Генерального і...
comments:
no_commentsadd_comment: