Як боротися з підвищеною чутливістю зубів?
30.09.2016
Як боротися з підвищеною чутливістю зубів?

Основні причини стоншування емалі:
- захворювання щитовидної залози;
- гормональна перебудова організму (наприклад вагітність або клімакс), які призводять до порушень мінерального обміну;
- неправильне харчування;
- неправильний догляд за порожниною рота;
- стоматологічні проблеми – карієс, атрофія ясен, тріщини емалі, пародонтит, деформація зубів, неякісно проведена процедура відбілювання емалі.
Чому зуби стають чутливими?
Різкий біль, який ви відчуваєте, вживаючи дуже холодну, гарячу або солодку їжу, викликаний роздратуванням нервових закінчень. Нервові закінчення знаходяться в дентині – кістковій речовині зуба, захищеній міцною емаллю. Під впливом різних агресивних чинників емаль стоншується, тому дентин опиняється під загрозою. Канали, всередині яких знаходяться нервові закінчення, відкриваються, і ви відчуваєте біль.
Як боротися з чутливістю зубів своїми силами?
Перш ніж вирушити за допомогою до стоматолога, обов’язково потрібно дізнатися, чи немає у вас часом захворювань щитовидної залози. Можливо, що після лікування у ендокринолога чутливість зубів зникне.
Уважно прослідкуйте за тим, як ви чистите зуби. Чистка повинна бути не тільки ретельною, але і дбайливою. Вибирайте щітку з м’якою щетиною, зуби чистіть вертикальними рухами, починаючи з далеких зубів і закінчуючи різцями. Купіть зубну пасту для чутливих зубів, яка насичена калієм. Регулярне застосування такої пасти дає результат вже через 10 днів. Якщо ви підібрали пасту, яка допомогла вам впоратися з підвищеною чутливістю, користуйтеся нею регулярно, інакше проблема може повернутися. Чистіть зуби після кожного вживання їжі. Якщо після застосування пасти протягом двох тижнів чутливість не знизилася, а після вживання гарячої або холодної їжі біль не проходить тривалий час – варто звернутися за професійною допомогою до стоматологічної клініки, де вас проконсультують і допоможуть швидко вирішити дану проблему.
Не забувайте про збалансоване харчування: до витончення емалі призводить дефіцит вітаміну А. Його можна заповнити якщо їсти моркву, яйця, печінку або ж вживати вітаміни, які продаються в будь-якій аптеці. Уникайте дуже кислих продуктів, а також газованих напоїв. Не варто одночасно їсти гаряче і холодне, наприклад запивати морозиво гарячим чаєм. Якщо немає можливості скористатися зубною щіткою після їжі, прополощіть рот теплою водою. Бережіть себе і своє здоров’я!
www.vitamarg.com
related_news:
14.04.2021
Ми всі живемо і працюємо в епоху постійних змін, коли доводиться швидко знаходити рішення і постійно вчитися чомусь новому. Під час панд...
31.10.2017
Восени, разом зі зниженням температури, скороченням світлового дня та збільшенням кількості опадів, більшість людей починає відчувати заг...
02.10.2017
Скласти грамотний і збалансований раціон – завдання не з легких. Багато господинь беруться за вивчення статей в популярних онлайн-журнала...
comments:
no_commentsadd_comment: