Як визначити, чи містить кавун нітрати
31.08.2016
Як визначити, чи містить кавун нітрати

Перевірити кавуни на вміст нітратів можна не тільки в лабораторії. Існують ознаки, за якими навіть в домашніх умовах можна легко дізнатися, чи можна їх вживати.
Крім того, варто навчитися вибирати кавун правильно, адже його якість можна визначити ще до купівлі. Звертати увагу потрібно як на сам плід, так і на обладнання торгового місця (найчастіше навіть хороший кавун може зіпсуватися, якщо його зберігати в неналежних умовах).
Щоб убезпечити себе від покупки «шкідливого» кавуна, потрібно звернути увагу на наступне
Кавуни не повинні контактувати з землею – лежати на підлозі (щоб уникнути попадання бруду в мікротріщини). Усі плоди мають зберігатися на спеціальних товарних полицях, в чистих контейнерах.
Краще уникати покупки розрізаного, тріснутого, пом’ятого або битого кавуна, оскільки в солодкій м’якоті ягоди мікроби поширюються особливо швидко (в тому числі і під закритими плівкою половинками). З цієї ж причини краще відмовитися від пропозицій покуштувати нарізаний кавун на ринку.
Стиглий і вирощений в природних умовах (без зайвої підгодівлі) кавун дзвенить при постукуванні, а кінчик його буде сухим.
Є кілька способів перевірити кавун на нітрати
Цілий кавун можна опустити в ємність з водою (наприклад у ванну). Якщо кавун спливе, значить він якісний, а якщо піде на дно – то з нітратами.
Зріз чистого кавуна буде нерівним, з крупинками. Гладкий яскравий зріз свідчить про високий вміст нітратів.
Великі жовтуваті або білясті прожилки в м’якоті – також ознака того, що кавун перегодували добривами.
Можна подивитися зріз кавуна на світло і якщо поверхня трохи відсвічує фіолетовим кольором, такий плід краще не їсти.
Шматочок м’якоті кавуна можна опустити в чисту воду і залишити на 15 хвилин. Якщо вода лише помутніє від м’якоті – кавун хороший, а якщо забарвиться в яскравий рожевий або червоний колір – значить, кавун з нітратами.
Варто також пам’ятати про правила вживання кавуна
Кавун – окрема страва. Його потрібно вживати за дві години до або через дві години після основного прийому їжі (поєднання кавуна з іншими продуктами може перевантажити шлунок).
Перед вживанням кавун потрібно ретельно вимити чистою проточною водою.
Найбільше нітратів зберігається в шкірці плодів, тому не варто виїдати кавун до самої кірки.
podskazchik.com
related_news:
14.04.2021
Ми всі живемо і працюємо в епоху постійних змін, коли доводиться швидко знаходити рішення і постійно вчитися чомусь новому. Під час панд...
31.10.2017
Восени, разом зі зниженням температури, скороченням світлового дня та збільшенням кількості опадів, більшість людей починає відчувати заг...
02.10.2017
Скласти грамотний і збалансований раціон – завдання не з легких. Багато господинь беруться за вивчення статей в популярних онлайн-журнала...
comments:
no_commentsadd_comment: