Правильне дихання допоможе подолати хвороби та стрес
30.07.2015
Правильне дихання допоможе подолати хвороби та стрес

Незважаючи на те, що в західній медицині не прийнято розрізняти дихання через рот та через ніс, невипадково спортсменів привчають з дитинства носовому диханню, а вагітним жінкам радять навчитися техніці глибокого і поверхневого дихання для полегшення родових болів. Тим часом, ще тисячі років тому на Сході практикувалися техніки глибокого дихання носом, що сприяло здоров’ю і довголіттю.
На Сході техніці дихання завжди приділялася велика увага. Невипадково життєва енергія «прана» в перекладі з санскриту означає «життя», «дихання» або «рух».
Людські легені складаються з п’яти частин. Однак при нашому щоденному диханні задіяні тільки дві верхні частини, у той час як інші залишаються знерухомленими. Верхні частини впливають на стресові рецептори, які пов’язані з відділом симпатичної нервової системи.
Симпатична нервова система збільшує частоту серцевих скорочень, підвищує тиск і мобілізує наш організм. Симпатичний відділ нервової системи відповідає за найбільш сильні наші емоції — гнів і страх. Остання емоція є ключовою в інстинкті самозбереження. При небезпеці людина рефлекторно заковтує ротом невеликі порції повітря, що мобілізує її організм, і вона отримує здатність швидко бігати. Дана фізіологічна особливість пов’язана з еволюцією людини, коли небезпеки чекали її на кожному кроці.
Проблема ж полягає в тому, що поверхневе дихання ми щодня використовуємо в звичайному житті, де немає небезпеки бути з’їденим. А стресові рецептори продовжують активізуватися: організм виділяє зайві гормони стресу день у день. Таким чином, людина, постійно хвилюючись, звикає дихати поверхнево, що призводить до ще більшого стресу.
При носовому, більш глибокому диханні, завдяки будові носових проходів, людина наповнює повітрям всі частини легень, що допомагає їй зменшити стрес і викликати релаксацію.
На відміну від симпатичної системи, парасимпатичний відділ активізується саме при носовому диханні. Цей відділ діє інакше: парасимпатичний відділ нервової системи знижує тиск, зменшує пульс, стимулює імунітет, а також заспокійливо діє на людину. Таке дихання також корисне тим, що завдяки руху діафрагми здійснюється масаж серця і внутрішніх органів.
Дихання – життя. Вчіться усвідомлювати своє дихання і більше дихати «животом», а не верхньою частиною грудної клітки. Спостерігаючи за диханням, ви самі по собі станете спокійнішими і здоровішими. І навіть якщо спочатку таке дихання «нижніми відділами легень» може здатися некомфортним, ви побачите, що вже після декількох днів практики вам стане легше дихати, а разом з таким диханням прийде і спокій!
healthinfo.ua
related_news:
14.04.2021
Ми всі живемо і працюємо в епоху постійних змін, коли доводиться швидко знаходити рішення і постійно вчитися чомусь новому. Під час панд...
31.10.2017
Восени, разом зі зниженням температури, скороченням світлового дня та збільшенням кількості опадів, більшість людей починає відчувати заг...
02.10.2017
Скласти грамотний і збалансований раціон – завдання не з легких. Багато господинь беруться за вивчення статей в популярних онлайн-журнала...
comments:
no_commentsadd_comment: