Біг: користь для здоров’я і небезпечні наслідки
31.10.2016
Біг: користь для здоров’я і небезпечні наслідки

Мода на заняття бігом поширюється величезними темпами. Пропаганда здорового способу життя щорічно втягує в рух бігунів чималу кількість офісних працівників, які страждають від гіподинамії. Бігуни-початківці тренуються як для зміцнення здоров’я, так і для схуднення.
Ті люди, які хочуть скинути зайву вагу, повинні пам’ятати, що подібний вид спорту значно навантажує їхні суглоби. Кожен додатковий кілограм стає причиною збільшення інтенсивності стирання суглобових хрящів. У подібних ситуаціях рекомендується займатися скандинавською ходьбою. Цей різновид фізичної активності є ходьбою зі спеціальними палицями, що вимагає великої витрати енергії і, одночасно, знижує навантаження на суглоби.
Не варто забувати і про правильну екіпіровку, яка передбачає наявність зручного та надійного взуття, здатного захистити ноги. Та й вибір місця для тренувань має значення. Не варто починати біг по території, яка має тверде покриття. Замість тротуару, бетону або асфальту бажано вибрати парк або лісову ґрунтову дорогу. Проте не слід забувати, що біг по піщаному або кам’янистому ґрунту містить в собі ризик отримання травми гомілковостопного суглоба.
Крім самої процедури бігу, важливо також пам’ятати і про те, що нашому організму необхідні вправи для інших частин тіла, які дозволять підготувати м’язи до навантаження. Сидячий спосіб життя і брак фізичної активності призводить до зниження рухливості суглобів і м’язового дисбалансу. Іншими словами, м’язовий тонус, наприклад у офісного працівника, значно знижується, а обмеження рухливості особливо позначається на тазостегнових суглобах і хребті.
Саме на розтягуванні м’язів, які відповідають за функції згинання та розгинання кінцівок, необхідно зосередитися. Відповідно, перед початком занять бігом треба пам’ятати про розминку, а вже потім не забувати про правильний темп. Для початку не рекомендуємо вам бігати дуже швидко – повільний і плавний вихід на необхідний рівень активності буде набагато кориснішим. Ідеальним навантаженням для початківців можна вважати таке, коли під час бігу зберігається здатність говорити, не збиваючи дихання.
Після тренування необхідно надолужити ту кількість рідини, яка була втрачена. Ну і обов’язковим фіналом стане заключна розминка, котра допоможе плавно заспокоїти розігріті м’язи. Якщо після декількох тренувань, незважаючи на відповідний підхід і виконання необхідних вимог, виникає біль під час здійснення вправ або після самих занять, слід звернутися до лікаря-фізіотерапевта.
Дотримання усіх цих правил допоможе вам зробити свої заняття бігом не тільки корисними, але й приємними.
www.vitamarg.com
related_news:
14.04.2021
Ми всі живемо і працюємо в епоху постійних змін, коли доводиться швидко знаходити рішення і постійно вчитися чомусь новому. Під час панд...
31.10.2017
Восени, разом зі зниженням температури, скороченням світлового дня та збільшенням кількості опадів, більшість людей починає відчувати заг...
02.10.2017
Скласти грамотний і збалансований раціон – завдання не з легких. Багато господинь беруться за вивчення статей в популярних онлайн-журнала...
comments:
no_commentsadd_comment: